KRÁTKE FILMY

O BEHU

O BEHU
KRÁTKE FILMY O BEHU.

Bežecké príbehy sú hlavným motorom mojich filmov. Hľadám v nich slobodu, lásku, víťazstvá, prehry, ctižiadosť, ale aj pokoru a umenie rozdávať radosť či nádej všetkým, ktorí ju potrebujú.

Na Slovensku je mnoho bežeckých podujatí, ktoré majú srdce. Mnoho bežcov, ktorí radi podporia dobré myšlienky. A mnoho príbehov, ktoré ukazujú, akí sme ľudia. Na hranici našich možností nájdeme svoje druhé ja. A práve pri tom chcem byť s kamerou v ruke aj ja.

Všetky dokumentárne filmy BENDIK FILMS sú dostupné na streamovacej platforme VIMEO ON DEMAND:

PSOTKOV MEMORIÁL XXXVI

Memoriál Jozefa Psotku je unikátny a najstarší horský beh vo Vysokých Tatrách. Vznikol ako spomienka na významných slovenských horolezcov, ktorí zahynuli pri zostupe z najvyššej hory sveta, Mount Everestu: Jozef Psotka, Dušan Becík, Peter Božík, Jaroslav Jaško a Jozef Just.

16. október 2021

ULTRALANOVKA PRE PLAMIENOK 2022

Bežecké podujatie s veľkým srdcom. Ultrabežci na 24 hodinovej trase pod lanovkou na Kolibu v Bratislave pomáhajú spolu so svojimi fanúšikmi detskému hospicu PLAMIENOK. Podujatie založil Martin Urbaník (Stefanik Trail) v roku 2016. Od roku 2018 jeho organizáciu prevzal Peter Juričko.

2. apríl 2022