OVER VIEW
Môj príbeh
NA CESTE

V roku 2013 som odišiel zo sveta korporácií, aby som sa mohol vrátiť k tomu, čo mám rád. Hory, fotografia a film mi učarovali už v detstve. Vyrástol som pod Tatrami. Dnes sa tam vraciam v každej voľnej chvíli napriek tomu, že stále žijem v Bratislave. Pri mojej ceste k staronovým koníčkom som stretol veľa nových ľudí. S niektorými z nich dnes pracujem na tom, aby sme ľuďom priniesli zaujímavé príbehy z hôr a horského behu, ktoré sú niečím výnimočné. A popri tom sa dobre bavíme. Pridajte sa k nám.

VILIAM BENDÍK, CEO

 • 2014
  Prvý krok

  S ultrabehom som sa zoznámil veľmi prozaicky. Ako úplný nováčik som šéfoval občerstvovačke STEFANIK TRAIL v Sološnici. Nočný zážitok ma zoznámil s novým svetom, ktorý ma na prvý pohľad zaujal.

 • 2015
  Projekt 12CH

  Keď sa dvaja kamaráti rozhodli prebehnúť Vysoké Tatry, pribalil som do batoha držiak na mobil a dve GoPro kamery. Pre istotu. Nikto z nás vtedy netušil, že z toho vznikne film. S podporným tímom sme v ten deň nabehali s ťažkými batohmi takmer 50 km s prevýšením 2.700 m+.

 • 2016
  Cena divákov

  Na Medzinárodnom festivale horských filmov v Poprade sme uviedli našu prvotinu, ktorá vznikla počas behu v Tatrách – 12CH Vysoké Tatry Trail. Film natočený na mobilný telefón a GoPro kameru sa divákom zapáčil. Na festivale v Trenčíne následne získal Cenu divákov.

 • 2016
  Vrba Wetzler

  Keď ma Martin Urbaník oslovil s námetom na ďalší zaujímavý film, neváhal som ani chvíľu. Natočiť príbeh šiestich ultrabežcov na trase dlhej 170 km v poľských a slovenských horách bola obrovská výzva. Plánovanie trasy a logistiky nám zabralo viac ako 12 mesiacov.

 • 2017
  Na hrane

  Realizácia filmu Kroky na hrane v Poľsku a na Slovensku trvala štyri dni. V ťažkých podmienkach s teplotami pod nulou,  snehom takmer po kolená na hrebeňoch hôr a blatom v dolinách sa nám podarilo získať materiál presne podľa naplánovaného scenára. Na filme pracovalo 18 členov realizačného tímu.

 • 2017
  Premiéra

  Výsledok niekoľkomesačnej práce v štúdiách sme verejnosti predstavili 19. októbra 2017 v Múzeu holokaustu v Seredi. Na mieste bývalého pracovného a koncentračného tábora, kde sme náš projekt odštartovali.

 • 2017
  Grand Prix

  Film Kroky na hrane ocenila na festivale dobrodružných filmov Horyzonty v Trenčíne aj odborná porota. Okrem Grand Prix za najlepší film sme získali aj Cenu diváka. Ocenenia sú pre nás veľkým povzbudením hľadať nové príbehy a priniesť ich na filmové plátno.

 • 2018
  Do škôl

  K filmu Kroky na hrane sme vymysleli program vzdelávania pre základné a stredné školy o predsudkoch, diskriminácii a o odvahe postaviť sa zlu čelom. Partnermi programu sú DSA Deutsch – Slowakische Akademien, Slovenský inštitút mládeže IUVENTA a Bratislavský samosprávny kraj.

FILMOVÉ PROJEKTY
FILMOVÉ CENY
KILOMETROV
GIGABAJTOV
NAŠA VÍZIA
INŠPIRÁCIA
BEH NIE JE LEN O KILOMETROCH, SEKUNDÁCH, BEDNIACH A RÝCHLOSTI. BEH DOKÁŽE ĽUDÍ SPÁJAŤ. BEHOM DOKÁŽEME ROZPRÁVAŤ PRÍBEHY.

Na svete je množstvo ciest, chodníkov, horských hrebeňov, vrcholov alebo úzkych bežeckých chodníčkov. Denne sa po nich pohybuje množstvo ľudí. A každý píše na nich svoj vlastný príbeh.

Takýchto príbehov vieme nájsť nielen v súčasnosti, ale aj v histórii, veľké množstvo. Každý z nich môže byť pre nás veľkou inšpiráciou. Často je to o utrpení, snoch, vlastných víziách, odvahe, ale aj o hrdinstve a presvedčení, že svet môže byť lepší, keď sa budeme vzájomne počúvať.

Filmy sú pre nás formou komunikácie o dôležitých veciach v živote. Preto vyhľadávame príbehy, ktoré napísali množstvo krásnych kilometrov v životoch ľudí okolo nás.

Nikdy nevieš, čo ťa na ceste čaká.

Na každom kilometri ti život napíše nový príbeh.

239