OVER VIEW
Môj príbeh
NA CESTE

V roku 2013 som odišiel zo sveta korporácií, aby som sa mohol vrátiť k tomu, čo mám rád. Hory, fotografia a film mi učarovali už v detstve. Vyrástol som pod Tatrami. Dnes sa tam vraciam v každej voľnej chvíli napriek tomu, že stále žijem v Bratislave. Pri mojej ceste k staronovým koníčkom som stretol veľa nových ľudí. S niektorými z nich dnes pracujem na tom, aby sme ľuďom priniesli zaujímavé príbehy z hôr a horského behu, ktoré sú niečím výnimočné. A popri tom sa dobre bavíme. Pridajte sa k nám.

VILIAM BENDÍK, CEO

 • 2014
  Prvý krok

  S ultrabehom som sa zoznámil veľmi prozaicky. Ako úplný nováčik som šéfoval občerstvovačke STEFANIK TRAIL v Sološnici. Nočný zážitok ma zoznámil s novým svetom, ktorý ma na prvý pohľad zaujal.

 • 2015
  Projekt 12CH

  Keď sa dvaja kamaráti rozhodli prebehnúť Vysoké Tatry, pribalil som do batoha držiak na mobil a dve GoPro kamery. Pre istotu. Nikto z nás vtedy netušil, že z toho vznikne film. S podporným tímom sme v ten deň nabehali s ťažkými batohmi takmer 50 km s prevýšením 2.700 m+.

 • 2016
  Cena divákov

  Na Medzinárodnom festivale horských filmov v Poprade sme uviedli našu prvotinu, ktorá vznikla počas behu v Tatrách – 12CH Vysoké Tatry Trail. Film natočený na mobilný telefón a GoPro kameru sa divákom zapáčil. Na festivale v Trenčíne následne získal Cenu divákov.

 • 2016
  Vrba Wetzler

  Keď ma Martin Urbaník oslovil s námetom na ďalší zaujímavý film, neváhal som ani chvíľu. Natočiť príbeh šiestich ultrabežcov na trase dlhej 170 km v poľských a slovenských horách bola obrovská výzva. Plánovanie trasy a logistiky nám zabralo viac ako 12 mesiacov.

 • 2017
  Na hrane

  Realizácia filmu Kroky na hrane v Poľsku a na Slovensku trvala štyri dni. V ťažkých podmienkach s teplotami pod nulou,  snehom takmer po kolená na hrebeňoch hôr a blatom v dolinách sa nám podarilo získať materiál presne podľa naplánovaného scenára. Na filme pracovalo 18 členov realizačného tímu.

 • 2017
  Premiéra

  Výsledok niekoľkomesačnej práce v štúdiách sme verejnosti predstavili 19. októbra 2017 v Múzeu holokaustu v Seredi. Na mieste bývalého pracovného a koncentračného tábora, kde sme náš projekt odštartovali.

 • 2017
  Grand Prix

  Film Kroky na hrane ocenila na festivale dobrodružných filmov Horyzonty v Trenčíne aj odborná porota. Okrem Grand Prix za najlepší film sme získali aj Cenu diváka. Ocenenia sú pre nás veľkým povzbudením hľadať nové príbehy a priniesť ich na filmové plátno.

 • 2018
  Do škôl

  K filmu Kroky na hrane sme vyvinuli program vzdelávania pre základné a stredné školy o predsudkoch, diskriminácii a o odvahe postaviť sa zlu čelom. Partnermi akreditovaného programu sú DSA Deutsch – Slowakische Akademien a Slovenský inštitút mládeže IUVENTA.

 • 2019
  40 tisíc detí

  Počas dvoch rokov sme s filmom Kroky na hrane navštívili množstvo základných a stredných škôl na celom Slovensku a s deťmi sme sa rozprávali o predsudkoch, stereotypoch a diskriminácii, ktoré často vedú ku konfliktom a nedorozumeniam. Stretli sme tak viac ako 40 tisíc detí z celého Slovenska.

 • 2019
  Značkár

  V júni sme počas podujatia STEFANIK FEST na námestí M.R. Štefánika v Bratislave uviedli premiéru veľmi osobného projektu o otcovi, ktorý prostredníctvom ultra-behov našiel cestu späť k vlastnému synovi. Film získal na slovenských festivaloch GRAND PRIX, Cenu Divákov aj Čestné uznanie poroty.

 • 2020
  Odvaha

  Filmový projekt Nájdem odvahu v spolupráci s Lenkou Vacvalovou a Honzom Poláčkom mal premiéru v septembri v amfiteátri Rača. Príbeh Cesty hrdinov SNP vyrozprávaný očami žien, ktoré na vlastnej koži zažili hrôzy druhej svetovej vojny.

FILMOVÝCH PROJEKTOV
FILMOVÝCH CIEN
ULTRAMARATÓNOV
TERABAJTY MATERIÁLU
NAŠA VÍZIA
INŠPIRÁCIA
BEH NIE JE LEN O KILOMETROCH, SEKUNDÁCH, BEDNIACH A RÝCHLOSTI. BEH DOKÁŽE ĽUDÍ SPÁJAŤ. BEHOM DOKÁŽEME ROZPRÁVAŤ PRÍBEHY.

Na svete je množstvo ciest, chodníkov, horských hrebeňov, vrcholov alebo úzkych bežeckých chodníčkov. Denne sa po nich pohybuje množstvo ľudí. A každý píše na nich svoj vlastný príbeh.

Takýchto príbehov vieme nájsť nielen v súčasnosti, ale aj v histórii, veľké množstvo. Každý z nich môže byť pre nás veľkou inšpiráciou. Často je to o utrpení, snoch, vlastných víziách, odvahe, ale aj o hrdinstve a presvedčení, že svet môže byť lepší, keď sa budeme vzájomne počúvať.

Filmy sú pre nás formou komunikácie o dôležitých veciach v živote. Preto vyhľadávame príbehy, ktoré napísali množstvo krásnych kilometrov v životoch ľudí okolo nás.

Nikdy nevieš, čo ťa na ceste čaká.

Na každom kilometri ti život napíše nový príbeh.

239