STORY
image movie

Igor BAZALA (82 rokov) počas svojho behu z Ivanky pri Dunaji na Bradlo (82 km) v októbri 2018.

Behám už 60 rokov.
A budem behať pokiaľ budem vládať.

CHCEM BYŤ SÚČASŤOU ŠPECIÁLNEJ PREDPREMIÉRY (JESEŇ 2021):

Zaregistruj sa do newslettra a môžeš získať osobnú pozvánku na predpremiéru:

 

PRÍBEH IGORA BAZALU

Igor Bazala v roku 1968, po uvoľnení pomerov v socialistickom Československu, založil na oslavu dovtedy zaznávaného generála M.R.Štefánika Štefánikov beh. Trasa vedie po asfaltových cestách od Mohyly generála Štefánika v Ivanke pri Dunaji až k Mohyle na Bradle (82 km). Po príchode vojsk Varšavskej zmluvy v auguste 1968 ako mladý nádejný päťbojár a novinár časopisu Šport emigroval do nemeckého Mníchova, kde zostal až do revolúcie v roku 1989. Na svoj beh však nezabudol. A tak v roku 2018, presne 50 rokov od vzniku Štefánikovho behu, stojí opäť na jeho štarte. Ako 82-ročný chce zabehnúť svoj vlastný projekt znova. Najprv si však musí vyskladať svoj nový podporný tím…

 

CAST & CREW
 • HRAJÚ
  Igor BAZALA/ Martin URBANÍK/ Pali URBANÍK/ Daniel BLONSKI/ Dušan BUKOVÁC/ Juraj KAČO/
 • KAMERA
  Viliam BENDÍK/ Daniel BLONSKI/
 • STRIH
  Viliam BENDÍK/
 • HUDBA
  Hanjo GABLER/
 • HUDOBNÁ DRAMATURGIA
  Hanka BLAŽEKOVÁ/
 • RÉŽIA A PRODUKCIA
  Viliam BENDÍK/ BENDIK FILMS/
image character
Igor BAZALA

82-ročný bežec, ktorý v roku 1968 založil na počesť Milana Rastislava Štefánika Štefánikov beh z Ivanky pri Dunaji na Bradlo. Produktívny život prežil ako emigrant v nemeckom Mníchove. Dnes žije striedavo v Mníchove a Bratislave.

image character
Martin URBANÍK

Majiteľ značky trailových behov STEFANIK TRAIL. V októbri 2018 sprevádzal Igora počas celého behu až na Bradlo ako spolubežec.

image character
Pali URBANÍK

Martinov otec, rovnako veľký fanúšik behu a finisher STEFANIK TRAIL ULTRA 140. Počas behu na Bradlo zabezpečoval podporu v sprievodnom vozidle.

image character
Daniel BLONSKI

Grafický dizajnér a amatérsky ultrabežec. Na ceste na Bradlo bol šoférom sprievodného vozidla a občas si odbehol natočiť parádne zábery zo vzduchu.