VZDUŠNÝ PROJEKT

_ AIR FILES

FILMY PLNÉ LETECKÝCH ZÁBEROV?
ZA MŇA NIE.

Hľadám inšpiráciu v ľudských príbehoch na zemi. Nemusia to byť hrdinovia či rekordéri. Stačia mi tie najobyčajnejšie príbehy, tie sú najkrajšie.

Vzdušným projektom _AIR FILES si kompenzujem pokušenie lietať v mojich filmoch v každom treťom zábere. Predsa len, pohľad zhora je veľmi lákavý. Poďte so mnou lietať, nielen nad Slovenskom.

Všetky dokumentárne filmy BENDIK FILMS sú dostupné na streamovacej platforme VIMEO ON DEMAND:

VIERKA

Ostrov Ugljan v Chorvátsku poskytuje mnoho nádherných zákutí na oddych alebo športové aktivity. Táto úchvatná zátoka sa po západe slnka stáva na chvíľu magickým miestom, kde chceš s vílami osláviť v tichu ďalší nádherný deň pri mori.

12. júl 2021

SPIŠSKÉ BYSTRÉ (4K)

Spišské Bystré alebo zriedkavo Kubachy (pôvodný názov do roku 1948) je spišská obec na východnom Slovensku v Prešovskom kraji, v okrese Poprad. Prvá zmienka je známa z roku 1294, dnes má obec približne 2 550 obyvateľov. V centre obce stojí neo-gotický kostol Sv. Michala, postavený v roku 1820 a prestavaný do súčasnej podoby v roku 1925. V jeho interiéri sa dnes nachádzajú vzácne plastiky od Vincenta Hložníka.

22. jún 2021

MARCHEGG VIADUCT (4K)

Medzi stanicami Marchegg a Devínska Nová Ves bol v roku 1847 cez rieku Moravu postavený 474 m dlhý most, ktorý patril k najväčším vo vtedajšej monarchii. Stavbu mosta zrealizovala v rokoch 1846-1847 talianska podnikateľská firma Felice Tallachini. Most bol dvakrát zničený. Súčasnú verziu 87 m dlhej oceľovej konštrukcie mosta vypracovala a konštrukciu dodala firma Waagner-Biró a.s. Wien-Stadlau. Bola uvedená do prevádzky v roku 1962.

26. apríl 2021