Paliho som spoznal v júni 2014. Ako inak, pri značení trasy STEFANIK TRAIL. Bol to zároveň môj prvý skutočný dotyk s ultrabehom a ľuďmi okolo. Nočná trasa tretej časti STEFANIK TRAIL (18 km) z Bukovej do Sološnice mi vtedy dala poriadne zabrať. Mal som ešte stále veľkú nadváhu, dobrých dvadsať rokov som skoro vôbec nešportoval. Keď som sa doslova zosunul z Vápennej do Sološnice, zostali mi sily iba na odšoférovanie domov, kde som nad ránom v horúčke a triaške zaľahol do postele. Pali so svojim synom Martinom, zakladateľom STEFANIK TRAIL, a ďalším kamarátom, pokračovali ďalej na Pezinskú Babu, aby vyznačili aj štvrtý úsek tohto náročného behu. Ráno som na Instagrame našiel spoločnú fotku Paliho a Martina pri východe slnka na Skalnatej. Otec so synom a jeden veľký spoločný sen. A pre mňa veľká inšpirácia aj motivácia ďalej pracovať na mojej zmene.

Odvtedy som strávil s Palim nejednu noc na rôznych občerstvovačkách v Taliansku, Francúzsku, Švajčiarsku alebo doma na Slovensku. Spoločne sme zabezpečovali podporu jeho synovi Martinovi na rôznych medzinárodných ultrabehoch. Absolvovali sme spolu v podpornom teame LUT (Lavaredo Ultra Trail) aj UTMB (Ultra Trail du Mont Blanc). Dokumentoval som popri tom každý náš spoločný pohyb, naše malé víťazstvá aj pády. Keď mi tento rok Martin oznámil Paliho zámer zabehnúť celú trasu STEFANIK TRAIL, bez zaváhania som sa rozhodol, že budem opäť pri tom.

Pali “Značkár”

Pali má 70 rokov a značí trasu STEFANIK TRAILu od jeho vzniku až do minulého roka. Jeho fáborky a reflexky, starostlivo umiestnené na 144 km trasy, vás vždy spoľahlivo dovedú až do cieľa. Tento rok sa však rozhodol splniť si svoj vlastný sen – zabehnúť celú trasu z Bradla až k soche M. R. Štefánika v Bratislave. Počas celého týždňa pred pretekom logisticky zo zálohy zabezpečil materiál pre náhradných značkárov a v piatok večer sa postavil na štart trasy s dĺžkou 144 km a prevýšením 5.330 m+. Na štart náročného horského behu, ktorý položil už nejedného skúseného ultrabežca na kolená.

More News
Auschwitz-Birkenau
  • 1 May 2017
  • 0
Po roku príprav sme 19. apríla 2017 v zložení 6 bežcov a 18 členov realizačného tímu odštartovali náš príbeh. Kroky na hrane – projekt, ktorý nás...
  • 9 Nov 2015
  • 0
Posledný októbrový deň sa vo Vysokých Tatrách udialo nenápadné, ale o to zaujímavejšie ultrabežecké podujatie. Jeden rok prípravy. Jeden deň plný zážitkov. Bol som pri...
Značkár a STEFANIK TRAIL 144
  • 7 Jun 2018
  • 0
Fáborky a reflexky sú na svojich miestach. Bežte svoj príbeh!